Sardar Oshotürk
Category: Hikayeler

Sardar

Hindistan’da adamın biri motosikletle gidiyordu ve hava soğuktu, bu yüzden paltosunun arkası önüne gelecek şekilde giymişti çünkü göğsü çok üşüyordu ve rüzgar doğrudan ona çarpıyordu. Yolun diğer tarafından bir sardar geliyordu.

 

Sardar‘lar basit insanlardır. Gözlerine inanamadı çünkü şöyle düşündü: “Bu adamın başı ters tarafta!” O kadar korkmuştu ki yakınlaştıkça motosikletiyle kaza geçiren zavallı adamın yanına doğru gitti, adam yerdeydi ve neredeyse bilincini kaybetmişti. Sardar yakından baktı ve “Aman Tanrım, bu adama ne olmuş? şehir çok uzakta, hastane çok uzakta ama mutlaka bir şey yapmalı!” dedi.

 

Sardar‘lar Hindistan’daki en güçlü kuvvetli insanlardır. Ve zavallı adam bilinçsizdi. O da adamın kafasını paltosuna göre doğru yere yerleştirdi. Tam o an polis arabası oraya ulaştı ve polis, “Neler oluyor?” diye sordu. “Tam zamanında geldiniz, şu adama bakın: motorundan düşmüş.”

 

Polisler “Canlı mı, ölmüş mü?” diye sordular. “Adamın başı yanlış pozisyondayken yaşıyordu, onun kafasını doğru pozisyona çevirdiğim zaman nefes alması durdu,” dedi sardar.

 

Polisler, “Sen sadece kafa ile biraz fazla ilgilenmişsin. Kafanın değil, paltonun yanlış yerde olduğunu görmemişsin!” dediler.

 

“Biz yoksul ve basit insanlarız. Bugüne kadar hiç birisini düğmeleri arkasında bir palto giyerken görmemiştim. Bir kaza olduğunu düşündüm. Bilinçsiz olmasına rağmen nefes alıyordu. Başını çevirdim. Biraz zor oldu ama bir şey yapmak istediğimde yaparım. Yaptım ve başını paltoya tam olarak uyar hale gelene kadar çevirdim. O zaman nefes alması durdu. Garip bir adamcağız!” dedi.

Deniz Meclis

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir