OSHO'dan Anne-Babayla Vedalaşmak İçin 8 Tavsiye Oshotürk 9
Category: Genel

OSHO’dan Anne-Babayla Vedalaşmak İçin 8 Tavsiye

1. Anne babalarla bu, hep böyledir: İlişki öyle bir şeydir ki onu bitirmek büyük bir farkındalık gerektirir. Sadece o zaman bitebilir. Onu bitirme fikri bile onun bitmesine engel olabilir. Bu nedenle bu fikri taşıma. Sadece orada ol … doğal bir şekilde, sevgi dolu bir şekilde orada.

2. Ne yapabiliyorsan yap çünkü anne babalar pek çok şey yapmıştır ve Batı’da bunun için onlara teşekkür bile edilmez. Hiç kimse minnet hissetmez. Doğu’da bu, tamamıyla farklı olmuştur. Doğu’da bu, asla bitmemiş bir durum değildir. O her zaman tamamlanmıştır çünkü anne babalar çok şey vermiştir ve çocuklarsa her zaman mümkün olduğunca çok saygı göstermişlerdir. Bu, Doğu’da çok doğal bir hale gelmiştir ve bunun böyle olmasında çok derin bir neden vardır.

3. Şayet anne babanla uyumlu olmazsan kendinle uyumlu olamazsın. Çünkü anne babalar sadece rastlantısal olgular değildir; onlar derin bir şekilde senin köklerindedir … sen onlardan geliyorsun.

4. Varlığının yarısı annenden gelir, varlığının diğer yarısı babandan gelir. Her ikisi de sende devam edecektir. Onların tüm çatışması sende devam edecektir … onların tüm kaygıları derinde devam edecektir. Onlarla uyumlu hale gelmek, senin iyiliğin içindir. Ve en kolay yolu, bunun için hiç çaba sarf etmemektir. Çaba asla yardımcı olmayacaktır; o çok yapaydır. Bu yüzden bu fikri bırak, aksi takdirde bir şeylerin tamamlanmadan kalmış olduğunu hissederek yeniden geriye döneceksin.

5. Sadece oraya git, orada ol ve annen sana şimdi ihtiyaç duyacaktır. Baban öldüğünde o çok büyük bir üzüntü içinde olacaktır; sana ihtiyacı olacaktır. Bu nedenle bilinçli bir çaba içinde olma, sadece onunla ol. Ona yumuşak davran, ona özen göster … bazen onunla birlikte meditasyon yap, eğer yapabilirse onun meditasyon yapmasına yardım et. Yoksa ona sadece onun odasında meditasyon yapacağını söyle. O sadece yatağında dinlenebilir; sen meditasyon yapacaksın.

6. Ve bu titreşimin kendisi ona yardım edecektir. Mutlu ol. Böyle bir durumda, bu durumda bu zor olacaktır ama yine de mutlu ol. Ona neşe götür … ağırlığı hafiflet; onun, durumu kabul etmesine yardım et. Ve ilişkini umursama ve birden göreceksin ki iyileşmiş. O dolaylıdır; doğrudan üzerinde çalışamazsın.

7. Ve şayet iki üç haftalığına çok sevgi dolu ve yardımcı olabilirsen ve o geldiğin için mutlu olursa – onun ihtiyacı olan, onun için bir destek olacak tamamıyla farklı türden bir enerjiye sahip olduğun için memnun olacaktır – bu kadarı yeterlidir.

8. Bir uyumun geldiğini hissedeceksin. Eğer biz sevgi dolu olabilirsek hiçbir ilişki sürüncemede kalmaz. Her an o tamamlanmıştır.

Amrit Sangeet

OSHO hayranıdır ve ruhsal olarak ondan beslenmektedir. Psikolojik Danışman ve psikoterapistlik yapmaktadır. Bir kitabı var adı Buda mısın Budala mı? Ayrıca 15 tane OSHO kitabı çevirmiştir. Ve 40 tane kitabın da editörlüğünü yapmıştır. www.oshoturk.com web sitesinin kurucusudur ve 2000 yılından beridir içeriğini hazırlayıp gönülden paylaşmaktadır. OSHO'nun bilincinin Türkiye'de yarattığı ve yaratmakta olduğu aydınlanmaya azıcık katkısı varsa bundan büyük onur duymaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir