Category: Sangeet Blog

OSHO Wild Wild Country Belgeseli Üzerine Yapılmış Canlı Yayın Yorumları

 

27 Mart 2018’de Facebook’ta canlı yayınlandı. OSHO ile ilgili olmayan kısımları çıkartıldı…
Zaten çok büyük kısmı OSHO hakkında idi…

OSHO ve ABD’de olan bazı şeyler hakkında konuşuyorum. Özellikle çarpıtılan ve abartılan birkaç nokta hakkında bilgi vermeye çalışıyorum..

Arada geçen isimler o an canlı yayında yorum yapan kişiler..

……….

Bunlar bütünüyle sadece bireysel olarak kendi fikirlerim ve olayları bildiğim kadarıyla yaptığım yorumlardır. Sadece beni bağlar. OSHO esasen bir bilinç seviyesidir. Kişi olarak ise artık o bir tarihi kişiliktir ve onu sadece tarih içerisindeki insan vicdanları yargılayabilir. Bireysel olarak herhangi bir insanın bakış açısı böylesi bir tarihi kişiliği anlamak ve sonuca varmak için yetersizdir. Bu videolar sadece insan vicdanlarının olanları ve OSHO’yu kavramasında bir küçücük ipucu olarak düşünülebilir. Anlayanlar için bu laflar.. Kalbi kapalı insanların kalbinin açılması gerekir önce. Vicdan sadece açık kalplerin sesini duyabilecek olan kulakları verir insana. Vicdanı ve kalbi kapalı insanlar için ne dense işe yaramaz.

………….

OSHO Belgeseli: http://dizipub.com/dizi/wild-wild-cou

Cüneyt özdemir Yorumu: https://youtu.be/OP8M14MQKYg

Facebook: https://www.facebook.com/SangeetAmrit/

Amrit Sangeet

OSHO hayranıdır ve ruhsal olarak ondan beslenmektedir. Psikolojik Danışman ve psikoterapistlik yapmaktadır. Bir kitabı var adı Buda mısın Budala mı? Ayrıca 15 tane OSHO kitabı çevirmiştir. Ve 40 tane kitabın da editörlüğünü yapmıştır. www.oshoturk.com web sitesinin kurucusudur ve 2000 yılından beridir içeriğini hazırlayıp gönülden paylaşmaktadır. OSHO'nun bilincinin Türkiye'de yarattığı ve yaratmakta olduğu aydınlanmaya azıcık katkısı varsa bundan büyük onur duymaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir